Augsnes uzlabošanai

Īss informatīvs paskaidrojums par GreenOK produktiem
un to pielietošanas priekšrocībām

Piedāvājam plaša pielietojuma bioloģiski aktīvus organiskos un organo minerālos mēslojumus uz humusvielu bāzes ar brendu GreenOK. Pēc sava sastāva mūsu produkti iedalās divās grupās:

a) organiskie mēslojumi: uz humusvielu koncentrātu ūdens šķīdumi, kuros humusvielu saturs ir no 5 g/L līdz 25 g/L (0,5 – 2,5%). Šos produktus var lietot gan vienus pašus, lai bagātinātu augsni ar organiskajām barības vielām, gan kopā ar minerālmēslojumiem.

b) organo minerālie mēslojumi: humusvielu koncentrātu ūdens šķīdumi, kuriem dažādās proporcijās pievienoti minerālmēsli – slāpeklis, fosfors, kālijs (NPK) un mikroelementi; dažādiem augu kultūru veidiem radīti dažādi speciālie mēslojumi ar īpašām NPK formulām. Šos mēslojumus lietojot, minerālmēslus nav papildus jālieto, jo nepieciešamās devas jau iekļautas produktā.

Pēc pielietojuma jomas produkts iedalās divās galvenajās grupās:

a) produkts profesionāļiem, lielu lauksaimniecības platību apstrādei (UniversalPro līnija, kā arī lielā tilpuma kompostēšanas veicinātājs) bez NPK pievienojuma.

b) produkti mājai un piemājas saimniecībām (neliela tilpuma fasējumos – gan telpaugiem un balkona puķēm, gan dažādām dārzu un siltumnīcu kultūrām). Gatavi lietošanai, jo satur visas nepieciešamās augu barības vielas

Zemes pamatiežus salīdzinoši plānā kārtā klāj augsne, bez kuras nebūtu iespējama zaļo augu eksistence. Augsnes pamatā ir iežu smalkās frakcijas (smilts, māls, grants, dolomīts) un organiskās vielas, no kurām vissvarīgākās ir tieši humusvielas. Var teikt, ka bez humusvielām nebūtu augsnes.

Augsnes auglība ir tieši atkarīga no humusvielu esamības, to sastāva un koncentrācijas, ko varam noteikt arī vizuāli, – jo augsnes krāsa ir melnāka un leknāka, jo tajā vairāk humusvielu.

Humusvielas veidojas, dažādu augsnē mītošo mikroorganismu iedarbības rezultātā pārveidojoties augu un dzīvnieku organiskajām atliekām. Vienkāršoti mēs šo procesu varam nosaukt par trūdēšanu.

Galvenie humusvielu veidi ir humīnskābes un fulvoskābes.

Humusvielas

– uzlabo augsnes struktūru,

– optimizē gaisa, ūdens un temperatūras režīmus,

– uzlabo augu vielu maiņu,

– veido barības elementu (NPK)  krājumus augsnē,

– veido barības elementu plūsmu un pārstrādi augiem viegli patērējamā formā,

– aktivizē augsnes mikroorganismu darbību, un palielina augsnē esošo mikroorganismu skaitu.

– Spēcīgākas un veselīgās sakņu sistēmas veidošanās;

– Ilgāka un bagātīgāka ziedēšana;

– Labākas vielu apmaiņas rezultātā notiek pilnīgāka barības vielu patērēšana, par 15 – 25% samazinās nepieciešamo minerālmēslu patēriņš;

– Augs veidojas spēcīgāks, veselīgāks;

– Pat par 20% lielāka raža;

– Uzlabojas augsnes īpašības;

– Augi kļūst noturīgāki pret ekstrēmiem apstākļiem (karstumu, sausumu, pārliecīgu mitrumu).

 

Pētījumos ir pierādīta humusvielu labvēlīga ietekme uz ekoloģiskā stāvokļa uzlabošanos piesārņotās augsnēs.

 

Lietojot GreenOK Kompostēšanas veicinātāju, visas augu organiskās atliekas, kā arī kūstmēslus iespējams pārvērst par auglīgu un bioloģiski aktīvu kompostu daudz ātrāka laikā, nekā tas notiktu bez papildus stimulēšanas.

Šobrīd pārdošanā esošais biohumuss (saukts arī par vermikompostu) ir augsnes substrāts no slieku mēsliem jeb koprolītiem, kas rodas, organiskajiem savienojumiem pārveidojoties slieku gremošanas traktā bioķīmisko un mikrobioloģisko reakciju rezultātā.

Biohumusa substrātā humusvielas ir saistītā veidā – lai tās iegūtu augam patērējamu formu, nepieciešams ilgāks laiks,  kamēr GreenOK produkti ir tūlītējas iedarbības.

Biohumusa lietošanas izmaksas ir vismaz 100 reižu augstākas, nekā GreenOK lietošanas izmaksas.

Pircēju vidū ļoti populāri ir daudzi lētie šķidrie mēslojumi. Bieži vien tiem dota priekšroka tieši zemās cenas dēļ.

Galvenā to atšķirība no GreenOK produkta – parastie šķidrie mēslojumi ir uz ūdens bāzes veidoti, ļoti vāji minerālmēslu šķīdumi. Protams, minerālvielas augiem ir nepieciešamas, taču galvenais, kas pietrūkst šī tipa mēslojumā – organiskās vielas. Savukārt GreenOK organo minerālo mēslojumu līnija šo trūkumu novērš, piedāvājot t.s. “divi vienā” principu, vienlaicīgi augu barojot gar ar organisko gan neorganisko mēslojumu.

Bieži vien šķidro mēslojumu ražotāji akcentē aminoskābju saturu savā produktā. Mēs uzskatām, ka tas ir reklāmas triks, jo jebkurā organiskā, jo īpaši, bioloģiski aktīvā produktā, kādi ir arī GreenOK produkti, ir visas augam nepieciešamās aminoskābes.

Mūsu produkts, atšķirībā gan no parastajiem šķidrajiem mēslojumiem, gan no mēslojumiem, kuros sastopamas humusvielas, atšķiras ar augstu bioloģisko aktivitāti.

Tas saistīts ar pielietoto ražošanas tehnoloģiju. Vairums ražotāju, kas piedāvā humusvielas saturošus mēslojumus, kā izejvielu izmanto minerālu leonardītu. Šī minerāla pārstrādes procesā tiek izmantota augsta temperatūra un spiediens, kā rezultātā vairums derīgo mikroorganismu iet bojā. Savukārt GreenOK produkts tiek ražots pēc citas tehnoloģijas, kur netiek izmantotas ne augstas temperatūras, ne citi ekstrēmi apstākļi, tāpēc mikroorganismi saglabājas, un sāk aktīvi darboties tūlīt pēc nonākšanas augsnē.

Vislabākais GreenOK pielietojums – novājinātās, nabadzīgās vai pat piesārņotās augsnēs, kā arī ekstrēmos klimatiskos apstākļos. Ja augsne ir auglīga un lekna, humusvielas  vislielāko efektu parādīs ilgstošos karstuma un sausuma periodos.

Šobrīd ar labiem rezultātiem notiek eksperimenti, audzējot lauksaimniecības kultūras tīrā smiltī, izmantojot GreenOK speciālos produktus. Līdzšinējā prakse ir pierādījusi, ka regulāri lietojot humusvielas saturošus produktus, iespējama ļoti ievērojama augsnes un ražas uzlabošana.

Ir pierādīts, ka GreenOK produkti, sajaucot tos kopā ar pesticīdu šķīdumiem un veicot šī maisījuma izsmidzināšanu, novērš augu stresu. Tas ir ļoti svarīgi, jo stresa iespaidā uz vairākām dienām apstājas augu augšana. Savukārt, pielietojot GreenOK, šāda augšanas procesa pārtraukuma praktiski nav, – tas nozīmē, ka iespējama agrāka ražas novākšana.

Mūsu uzņēmums ir īpaši rūpīgi veicis GreenOK produktu attīrīšanu no cietajām daļiņām. Tas nozīmē, ka profesionālie lauksaimnieki to var lietot pilnīgi droši, nebaidoties no smidzinātāju sprauslu aizsērēšanas.

GreenOK profesionālos produktus ne tikai iespējams, bet arī rekomendējams sajaukt kopā ar šķidrajiem minerālmēsliem. Tas nozīmē, ka 1) iespējams lietot par 20% mazāk minerālmēslojuma, jo pierādīts, ka GreenOK produkti ne tikai veicina barības vielu uzņemšanu, bet arī, uzlabojot augu vielu apmaiņas procesus, samazina nepieciešamo minerālmēslu patēriņu; 2) tā kā šķidrais mēslojums tiek izsmidzināts kopā ar GreenOK produktu, nav nepieciešamas papildus izmaksas lauka apstrādei. Rezultātā lauksaimnieki iegūst ievērojamu līdzekļu ekonomiju, vienlaikus nodrošinot ražas pieaugumu.

Piemājas saimniecībām rekomendējam lietot mūsu organo minerālos mēslojumus, kas paredzēti konkrētām lauka kultūrām (piem., zemenēm, gurķiem, dārzeņiem, tomātiem, puķēm, skujeņiem). Tas garantē, ka:

1) augi vienlaicīgi saņems gan organisko mēslojumu, gan minerālmēslojumu, un nekāda cita mēslošana vairs nebūs jāveic;

2) GreenOK produktu lietošanas intervāls ir 2 nedēļas un ilgāks; produkts ir ļoti koncentrēts un to jāatšķaida ar lielu daudzumu ūdens; rezultātā iegūstam naudas ekonomiju un mēslošana ar GreenOK izmaksā lētāk, nekā ar parastajiem, šķidrajiem minerālmēsliem;

3) GreenOK produkts ir absolūti tīrs un nekaitīgs cilvēku un dzīvnieku veselībai; ar mūsu produktu apstrādātos augus var ievākt un lietot pārtikā jau tajā pašā dienā;

4) GreenOK produkti, tos ilgstoši lietojot, veic augsnes ielabošanas funkcijas, līdz ar to vairs nav jāplāno papildus ielabošanas pasākumi (piem., kūtsmēslu iegāde un iestrāde), kas arī ietaupa naudas līdzekļus.

5) Lietojot GreenOK kompostēšanas veicinātāju, iespējams ļoti efektīgi pārstrādāt visas organiskās atliekas, pārvēršot tās auglīgā melnzemē ļoti īsā laika periodā.

INFO: 264 84 994