GreenOK tagad atrodams arī Kuršos

Daudziem dārzkopjiem šī ziema jau liek rosīties nemierā, ko veicina pavasarīgais laiks, ziemai neraksturīgā temperatūra un sniega trūkums. Līdz pavasarim it kā nav tālu, bet aiz loga jau laika apstākļi, kādi parasti ir martā, kad čaklākie jau gatavo sēklas materiālu stādu audzēšanai. Nemierīgākie stādu audzētāji jau sāk apzināt efektīvākos līdzekļus, ar kuru palīdzību cer iegūt gan spēcīgu stādu, gan arī vēlāk – labāku ražu.

Arī mums – zīmola “GreenOK” ražotājam – ir pavasarīgs jaunums. Mūsu produkcija ir kļuvusi vēl pieejamāka. Šogad “GreenOK” produkti ir sastopami arī Būvniecības nama “Kurši” veikalos visā Latvijā.

Un ko darīt tiem čaklajiem “zaļo pirkstiņu” zemes rušinātājiem laikā, kad vēl īsti nevar nodoties savam dažādu augu audzēšanas priekam? Pareizi, meklēt īstos, videi draudzīgos un efektīvos mēslošanas un augu augšanu veicinošos līdzekļus! Tāpēc vēlamies pastāstīt arī par savas produkcijas piedāvājumu un tās pareizu pielietojumu.

Pareizi sagatavotas sēklas – labas ražas nosacījums

Sēklu pareiza sagatavošana ir būtisks priekšnosacījums, lai nodrošinātu augiem stipru veselību un imunitāti. Ar ko sākt? Mēs iesakām sēklas apstrādāt ar preparātu “Green CYTOKININ”.

GreenCYTOKININ 2 x 1mlSagatavojam mikrobioloģiskā preparāta “Green CYTOKININ darba šķīdumu (2 ml uz 500 ml ūdens) un apsmidzinām sēklas, līdz tās ir pilnībā mitras, vai sēklas iemērcam šajā šķīdumā uz 2 stundām. Šāda sēklu apstrāde nodrošina nepieciešamo augu aizsardzību un veicina sēklu dīgšanu, jo preparāts “Green CYTOKININ” paātrina sēklu dīgšanu par 1-2 dienām un veicina spēcīgas sakņu sistēmas izveidošanos.

Arī vēlāk – auga veģetācijas laikā – mikrobioloģiskais preparāts “Green CYTOKININ augu augšanas veicināšanai jāizmanto divas līdz trīs reizes. Arī šajās apstrādes reizēs izmanto šķīdumu, ar kura sagatavošanu jau iepazināmies mazliet iepriekš, ko izsmidzina uz augu lapām. Pirmo reizi – veģetācijas sākumā, apmēram 14 dienas pēc sējas, un atkārto pēc 14 dienām. Savukārt trešo reizi – īsi pirms auga ziedēšanas. “Green CYTOKININ” veicina auga papildus sānzaru veidošanos, ilgstošu un bagātīgu ziedēšanu, auga nenovecošanos un bagātīgu ražu.

Bagāta augsne ir gan droša mītnes vietne, gan pilnvērtīgs uzturs augam

Lai arī cik prasmīgi būtu apstrādātas augu sēklas, bez labas, auglīgas un veselīgas augsnes ne spēcīgu stādu, ne arī bagātīgu ražu iegūt nav iespējams. Dabīgi bagātināta augsne ir dzīva, un tajā notiek dabīgi procesi, tā ir bagāta ar organiskajām barības vielām. Par to rūpējas augsnes mikroorganismi. Lai tie pamostos un darbotos, nepieciešams siltums, mitrums un gaiss, kā arī barības vielas.

Green OK Formula EKOApstrādājot augsni ar humusvielu koncentrātu “Formula EKO, kura sastāvā ir dzīvi augsnes mikroorganismi, uzlabojas augsnes auglība un palielinās organisko vielu sastāvs.  Kā to lietot? Augsnes uzlabotāju “Formula EKO” atšķaidām ar ūdeni un salaistām augsnes virskārtu tā, lai tā ir pilnībā mitra. Jāpiebilst, ka augsnes virskārtas temperatūrai jāpārsniedz 10°C. Tad ļauj mikroorganismiem sasildīties aptuveni 24 stundas, pēc tam augsnes virskārtu uzrušina. Tā augsnes dzīvie organismi tiks “iekustināti”, tie sāks darboties un aktivizēs dabiskos procesus. Augsnes mikroorganismi pārveido augsnē esošā fosfora (P) un kālija (K) krājumus augiem uzņemamā veidā – helātu formā. To var tēlaini salīdzināt ar tējas vai kafijas pagatavošanu. Var, protams, kafijas pupiņas grauzt vai tējas lapas zelēt, kaut kas jau nonāks asinīs, taču ātrāk spirdzinošo efektu iegūstam ja izdzeram pagatavotu dzērienu.

Kad augsnes mikroorganismi ir pamodināti un tie ir sākuši savu darbu, svarīgi ir parūpēties, lai augam barības vielas pietiktu visā veģetācijas sezonā, un arī šajā gadījumā mums ir ko ieteikt.

Vasara ir gara. Kā nodrošināt augus ar barības vielām visā augšanas laikā?

Lai augiem pietiktu barības vielas ilgstošā periodā, pie stādu stādīšanas vai pavasara augu apkopšanas iesakām izmantot granulētu humusvielu koncentrātu “Formula 4X”, kas satur mikroelementus un barības vielas. Tas ir vienkārši lietojams un efektīvs līdzeklis. Stādot augu vai aprušinot jau augošu augu, pussauju granulu ieberam bedrītē ap auga saknēm, aizrušinām ar augsni, nedaudz piespiežam, lai saglabātos nepieciešamais mitrums. Granulas divu līdz trīs mēnešu laikā nodrošinās ap auga saknēm mikroorganismu aktivitāti, un augs saņems 2 līdz 3 reizes vairāk barības vielas.

Slāpeklis – būtiskākais elements veģetācijas sākumā

Augu augšanas sākuma periodā būtiski ir nodrošināt augiem vajadzīgo slāpekļa (N) daudzumu, un tas ir vismaz 40% no visā sezonā nepieciešamā slāpekļa (N) kopējā daudzuma. 15-20% slāpekļa jāiestrādā augsnē jau agrā pavasarī. Tomēr tiklīdz augiem atsākas veģetācija, tā tiem var sākt trūkt slāpeklis, jo daļu no tā, kas ir augsnē, būs patērējuši mikroorganismi, kuriem arī ir nepieciešams slāpeklis.

Slāpeklis ir pieejams vairākās formās. Atkarībā no laika apstākļiem, tas bieži vien ir ātri gaistošs. Latvijas humusvielu institūts ir izstrādājis jaunu slāpekļa produktu “Zaļais Draugs” (N 30%). Produkts ir šķidrā formā, un tā sastāvā ir dabiskas bioloģiski aktīvas humusvielas. Slāpekļa un humusvielu kombinācija ļauj par 20% mazināt slāpekļa zudumus. Slāpekļa minerālmēslojumu “Zaļais Draugs” (N 30%) augiem dod, sadalot to vairākās daļās. Vienu daļu pirms sējas vai reizē ar sēju, pārējo pavasara papildmēslojumā – sadalot 2 – 3 reizēs.

Kā uzturēt augiem “pilnu šķīvi” visā veģetācijas laikā?

Ikdienā, kopā ar augu laistīšanu augus ieteicams piebarot ar GreenOK kūdras vai sapropeļa koncentrātiem 750 ml pudelēs, kuru sastāvā ir visas augiem nepieciešamās minerālvielas.

 

 

Lai atvieglotu pūles un augu barošanu caur lapām, kas ir īpaši efektīvs piebarošanas veids, GreenOK piedāvā inovatīvu risinājumu – smidzināšanas uzgali GreenOK 750 ml baltajam pudelēm. Vienkāršākais veids kā ātri un efektīvi samēslot zālāju, krūmus, puķu dobes un siltumnīcu.

GreenOK smidzinātājsSmidzinātāju pievieno pie GreenOK mēslošanas līdzekļa 750 ml pudeles un otru savienojuma galu pie ūdens laistīšanas caurules.  Ar ūdens spiediena palīdzību mēslošanas līdzeklis tiek atšķaidīts (vajadzīgajā proporcijā!) un izkliedēts uz augiem vai augsnes. Čaklie dārzkopji var aizmirst lejkannas!

Tiem, kam patīk gatavi risinājumi, piedāvājam Smidzināšanas komplektu, kurā ietilps trīs GreenOK mēslojuma pudeles un smidzināšanas uzgalis.

Vai visi humusvielu līdzekļi ir vienādi aktīvi?

Mikroorganismu bioloģiskā aktivitāte ir atšķirīga dažādu veidu produktos. Tā humusvielas, kas iegūtas no nogulām, sapropeļa vai kūdras ir 2 līdz 3 reizes bioloģiski aktīvākas nekā tās, kas tiek iegūtas no leonardīta vai brūnoglēm, no kā biežāk humusvielas iegūst Vācijā, Polijā, Ķīnā.

GreenOK produktu pamatā ir sapropeļa un kūdras humusvielas, un to bioloģiskā aktivitāte ir pat līdz 6 reizēm lielāka par mums zināmiem vermikomposta produktiem. GreenOK videi draudzīgie mēslojumi ir pierādījuši savu efektivitāti augu piebarošanai un augsnes uzlabošanai gan daudzu gadu zinātniskos izmēģinājumos Stendē, Skrīveros un Priekuļos, gan piemājas saimniecībās un dārzos.