Humāti dzīvniekiem

Humātu lietošana dzīvnieku barības bagātināšanā spēcina mājdzīvnieku veselību, paaugstina vitalitāti, veicina veselīgu augšanu un stipru imunitāti.

Dzīvniekiem paredzētie humāti palīdz attīstīties veselīgajai kuņģa un zarnu trakta mikroflorai, kā rezultātā paātrinās barības sagremošana, normalizējas gremošanas sistēmas darbība, uzlabojas vielmaiņas procesi. Humātus saturošu produktu lietošana paaugstina dzīvnieku organisma noturību pret slimībām, veicina veselīga, izturīga un aktīva organisma attīstību.

Humāti neizraisa alerģiskas reakcijas un tiem nav kancerogēnu īpašību.

Kāpēc humātus lieto dzīvnieku pārtikā?

Meklējot jaunus veidus lopu atveseļošanai un produktivitātes paaugstināšanai, ņemot vērā augstās prasības pret produkcijas ekoloģiskajiem rādītājiem, ir palielinājies praktisko pētījumu skaits par dažādu humusvielu izmantošanu lopkopībā.

Humusvielu augstā ekoloģiskā drošība un unikālā spēja uzlabot apmaiņas procesus pozitīvi ietekmē dzīvos organismus. Humusvielu bioloģiskā aktivitāte ir saistīta ar to ietekmi uz oksidēšanās – reducēšanās procesiem, kas dzīvā organismā stabilizē intracelulāro (šūnas) elpošanu. Humāti ir savienojami ar visiem ārstniecības līdzekļiem un lopbarības piedevām. To lietošanas laikā nav novērotas nevēlamas blakusparādības. Produkciju, kas paredzēta lopkopībai, izmanto lopu barošanai bez jebkādiem ierobežojumiem.

Humusvielu piedevu izmantošana ļauj palielināt ražošanas efektivitāti un paaugstināt dzīvnieku organismu aizsargspējas pie vienlīdzīgiem lopbarības patēriņiem, ieguldītā darba un dzīvnieku turēšanas apstākļiem kontroles grupās. Pie tam humusvielu preparāti nodrošina ekoloģiski tīru produkciju, kas izdevīgi izceļas uz pieaugošā vides piesārņojuma fona, ko rada herbicīdu, pesticīdu, smago metālu savienojumu un citu toksisku vielu izmantošana. Humātu izmantošanas rezultāti liecina, ka tie efektīvi darbojas kā lopbarības piedevas. Tādēļ tos ieteicams izmantot praktiski visās lopkopības, putnkopības un zivjkopības jomās.

Vairāk par dzīvnieku humātiem  Humusvielu izmantošana lopkopībā

Vairāk par Nātrija humāts GreenOK